Poznaj nasz wyjątkowy kierunek związany z literaturą, książką, projektowaniem i edytorstwem cyfrowym!

Lubisz książki? Zauważasz literówki? Wstawiasz brakujące przecinki? Masz własne zdanie na temat wyższości przypisów dolnych nad końcowymi (lub odwrotnie)? Śmiejesz się z memów na temat kroju Comic Sans? A może sprawdzasz, kto zaprojektował okładkę i głośno narzekasz na brak zakładki (tasiemki) w książce kucharskiej? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to studia na kierunku Edytorstwo są właśnie dla Ciebie!

Studia na naszym kierunku pozwolą Ci zamienić miłość do dobrych książek w zawodową pasję. U nas nauczysz się projektowania, składu i korekty tekstu. Poznasz rynek księgarski oraz zagłębisz tajniki marketingu i promocji. Gruntowna wiedza z zakresu humanistyki, literatury polskiej i powszechnej, a także komunikacji i stylistyki pozwoli Tobie na rozwój w wielu kierunkach.

W ciągu trzech lat będziesz uczestniczyć w takich zajęciach jak:

• skład komputerowy
  • edytorstwo w sieci
  • warsztaty stylistyczne
  • redakcja tekstów

Na kierunku edytorstwo możesz rozwijać swoje kompetencje i umiejętności w ramach jednego z dwóch modułów: projektowanie publikacji albo zarządzanie wydawnictwem.

W ramach modułu projektowanie publikacji poznasz historię książki i dizajnu oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu grafiki użytkowej i projektowania książki.

Na zajęciach w ramach modułu zarządzanie wydawnictwem poznasz prawo prasowe, pogłębisz swoją wiedzę na temat rynku księgarskiego oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu promocji i dystrybucji książek.

Jako absolwent/ka będziesz mógł/a pracować m.in. jako:

• redaktor/ka merytoryczny/a
  • redaktor/ka techniczny/a
  • redaktor/ka stron internetowych
  • projektant/ka publikacji
  • składacz/ka tekstu
  • recenzent/ka
  • specjalista/ka ds. marketingu
  • copywriter/ka

Po studiach na kierunku Edytorstwo możesz również szukać pracy w archiwach, mediach publicznych, instytucjach kultury oraz agencjach kreatywnych.

Aby rozpocząć studia na kierunku Edytorstwo, musisz zarejestrować się online i podać wyniki pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego i jednego przedmiotu do wyboru. Szczegółowe informacje znajdziesz na portalu rekrutacyjnym Uniwersytetu Opolskiego. Koniecznie zajrzyj również na naszą stronę na Facebooku.

Formularz rejestracyjny uzupełniony? Czas na relaks i udział w naszym konkursie!

Stwórz mema o naszym kierunku i wygraj wspaniałe nagrody oraz gadżety Uniwersytetu Opolskiego!

Hasło-inspiracja pochodzi z naszej zeszłorocznej kampanii rekrutacyjnej. Jeśli wciąż nie masz pomysłu na mema, przejrzyj nasze pozostałe hasła.