Poznaj nasz wyjątkowy kierunek związany z literaturą, książką, projektowaniem i edytorstwem cyfrowym!
Lubisz książki? Zauważasz literówki? Wstawiasz brakujące przecinki? Masz własne zdanie na temat wyższości przypisów dolnych nad końcowymi (lub odwrotnie)? Śmiejesz się z memów na temat kroju Comic Sans? A może sprawdzasz, kto zaprojektował okładkę i głośno narzekasz na brak zakładki (tasiemki) w książce kucharskiej? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to studia na kierunku Edytorstwo są właśnie dla Ciebie!
Studia na naszym kierunku pozwolą Ci zamienić miłość do dobrych książek w zawodową pasję. U nas nauczysz się projektowania, składu i korekty tekstu. Poznasz rynek księgarski oraz zagłębisz tajniki marketingu i promocji. Gruntowna wiedza z zakresu humanistyki, literatury polskiej i powszechnej, a także komunikacji i stylistyki pozwoli Tobie na rozwój w wielu kierunkach.
W ciągu trzech lat będziesz uczestniczyć w takich zajęciach jak:
- skład komputerowy
- edytorstwo w sieci
- warsztaty stylistyczne
- redakcja tekstów
Na kierunku edytorstwo możesz rozwijać swoje kompetencje i umiejętności w ramach jednego z dwóch modułów: projektowanie publikacji albo zarządzanie wydawnictwem.
W ramach modułu projektowanie publikacji poznasz historię książki i dizajnu oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu grafiki użytkowej i projektowania książki.
Na zajęciach w ramach modułu zarządzanie wydawnictwem poznasz prawo prasowe, pogłębisz swoją wiedzę na temat rynku księgarskiego oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu promocji i dystrybucji książek.
Jako absolwent/ka będziesz mógł/a pracować m.in. jako:
- redaktor/ka merytoryczny/a
- redaktor/ka techniczny/a
- redaktor/ka stron internetowych
- projektant/ka publikacji
- składacz/ka tekstu
- recenzent/ka
- specjalista/ka ds. marketingu
- copywriter/ka
Po studiach na kierunku Edytorstwo możesz również szukać pracy w archiwach, mediach publicznych, instytucjach kultury oraz agencjach kreatywnych.
Aby rozpocząć studia na kierunku Edytorstwo, musisz zarejestrować się online i podać wyniki pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego i jednego przedmiotu do wyboru. Szczegółowe informacje znajdziesz na portalu rekrutacyjnym Uniwersytetu Opolskiego. Koniecznie zajrzyj również na naszą stronę na Facebooku.
Formularz rejestracyjny uzupełniony? Czas na relaks i udział w naszym konkursie!
Stwórz mema o naszym kierunku i wygraj wspaniałe nagrody oraz gadżety Uniwersytetu Opolskiego!
Hasło-inspiracja pochodzi z naszej zeszłorocznej kampanii rekrutacyjnej. Jeśli wciąż nie masz pomysłu na mema, przejrzyj nasze pozostałe hasła.